قالب ساده شرکتی چهار چوب

دانلود تحقیق معماری در مورد تحلیل و بررسی کاروانسراها

| 1 نظر
دانلود تحقیق معماری در مورد تحلیل و بررسی کاروانسراها

دانلود تحقیق معماری در مورد تحلیل و بررسی کاروانسرا

کاروانسرا و انواع آن- معماری

کاروانسراها، مهمانخانه های بین راهی کشور ایران در طی قرون متمادی گذشته بوده و سابقه آن به دوره هخامنشی یعنی بیش از دو هزار و پانصد سال قبل می رسد. در مسیر راه های مهم بین شهری، کاروانسرا ها به فاصله مسافتی که کاروان در یک روز می توانسته طی کند، ساخته می شده است.

به دلیل خشکی نسبی آب و هوا در بخش عمده ای از کشور ایران و دور بودن شهر ها و آبادی ها از یکدیگر، وجود نقاطی جهت استراحت و تهیه آذوقه در بین راه، امری حیاتی و ضروری بوده و بدون وجود این ایستگاه ها، طی طریق و ارتباط بین مناطق مختلف کشور غیرممکن بوده است.

از آنجایی که در دوره پیش از اسلام، خصوصاً در زمان پادشاهی هخامنشی، وسعت مملکت ایران بسیار زیاد بوده و کنترل این امپراطوری وسیع احتیاج به خطوط ارتباطی منظم و مطمین داشته، مورخین یونان باستان مانند هرودت و گزنفون از وجود راه های امن و کاروانسرا های خوب در ایران خبر می دهند.

هرودت در مورد راه های امپراطوری هخامنشی می نویسد: «واحد مقیاس راه ها پرسنگ است و به مسافت هر چهار پرسنگ منزلی تهیه شده موسوم به ایستگاه؛ در این منازل مهمان خانه های خوب بر پا گردیده.

دانلود

 

 


کاروانسرا , کاروانسراهای ایران , انواع کاروانسرا در معماری , تحلیل و بررسی کاروانسرا , کاروانسرای افضل , کاروانسرای قلعه خرگوشی , کاروانسرای مادر شاه , کاروانسرای قصر بهرام , پروژه آماده کاروانسرا

1 نظر

  1. نظرات کاربران:

       Chang در ۱۳۹۶/۰۶/۱۶ - ۲۱:۴۳:۰۱ Hi to all, for the reason that I am in fact keen of reading
    this website's post to be updated regularly. It consists of fastidious information.


    نوشتن دیدگاه

شمارنده